Tento týden bude opět ve znamení tepla a bouřek. O víkendu více zaprší.

  8:55
I nadále bude v nejbližších dnech pokračovat nadprůměrně teplé počasí, kdy budou odpolední teploty šplhat k 28 stupňům. Ojediněle se přidají přeháňky nebo bouřky. Vydatněji by mělo zapršet o víkendu, kdy začne počasí ovlivňovat brázda nižšího tlaku vzduchu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Dnes bude pokračovat jasno nebo polojasno, odpoledne se může vytvářet kupovitá oblačnost a zejména na Moravě a ve Slezsku se opět mohou vytvářet bouřky. Odpolední maxima vyšplhají na 24 až 28 stupňů.

Od středy bude až do konce pracovního týdne převládat jasno nebo polojasno, ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami. Ranní minima budou klesat na 15 až 11 stupňů, odpolední teploty vystoupají na 23 až 27 stupňů.

Charakter počasí se nezmění ani ve čtvrtek. Na jasné nebo polojasné obloze se může odpoledne vytvářet kupovitá oblačnost a ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty zůstanou na 15 až 11 stupních, odpolední vyšplhají na 24 až 28 stupňů.

Ojedinělé bouřky nebo přeháňky by se měly objevovat i v pátek odpoledne. Přes den bude stále převážně jasno nebo polojasno. Ranní minima klesnou na 15 až 11 stupňů, odpoledne vystoupají na 24 až 28 stupňů.

V sobotu a neděli by měla převládat velká oblačnost s deštěm nebo přeháňkami. V sobotu by se mohly znovu objevit i silné bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 13 stupni, odpolední mezi 24 až 28 stupni.