Dodávce upadla kola a narazila do tří aut v protisměru, do jednoho čelně

  15:32
Nebezpečnou situaci zažili během své jízdy tři řidiči na Šumpersku. Z protijedoucí dodávky se uvolnila špatně utažená kola a narazila do jejich vozů. Škoda dosahuje téměř čtvrt milionu korun.

Na Šumpersku se z dodávky za jízdy uvolnila dvě špatně upevněná kola a poničila tři auta v protisměru. | foto: Policie ČR

Valící se kola překvapila řidiče tří osobních aut ve středu kolem šestnácté hodiny na silnici mezi Jindřichovem a Potůčníkem, místní částí Hanušovic.

„Levá zadní dvojmontáž se uvolnila z dodávky při průjezdu levotočivou zatáčkou v důsledku špatného utažení matic,“ uvedla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Jedno z kol narazilo čelně do masky prvního z vozů, druhé kolo zasáhlo nejprve druhý vůz a odřelo ho a poté urazilo zrcátko a odřelo dveře na třetím autě. Všichni řidiči vyvázli bez zranění.

„Škoda na poničených vozech se odhaduje na 220 tisíc korun. Přestupek řidiče dodávky policisté na místě potrestali uložením dvoutisícové pokuty,“ doplnila Vybíhalová.

Fotogalerie

Podobná nehoda se v regionu v stala v prosinci roku 2014, její následky byly tragické.

Na tehdy ještě rychlostní silnici R35 nákladnímu vozu za jízdy ulétlo kolo, přeletělo do protisměru a tam do něj narazil projíždějící vůz.

Jeho řidiče zranilo tak vážně, že na místě zemřel. Řidič nákladního vozu byl později obviněn z usmrcení z nedbalosti.

Autor: