Vystoupení na Blues Alive si vybojovaly dvě slovenské a jedna polská kapela

  6:52
Slovenské kapely Beans & Bullets a Tony Bigmouth Pearson a polská formace Caramel Black postupují do hlavního programu prestižního mezinárodního festivalu Blues Alive, jehož 24. ročník se v Šumperku uskuteční 14. až 16. listopadu. Rozhodla o tom v uplynulých dnech porota při přehlídce Blues Aperitiv.

Diváci budou mít letos na festivalu Blues Alive možnost si poslechnout i tři kapely, které si účast vybojovaly v rámci přehlídky Blues Aperitiv (snímek z jednoho z dřívějších ročníků Blues Alive). | foto: Luděk Peřina, MAFRA

V šumperském Domě kultury předvedlo své umění sedm bluesových kapel z Česka, Slovenska, Polska a Spojených států amerických.

„Porota se jednomyslně shodla, že letošní 20. ročník Blues Aperitiv byl kvalitativně zcela vyrovnaný a jeden z nejlepších za celou historii pořádání soutěže. Zvítězit a zahrát na listopadovém Blues Alive by si zasloužil každý ze sedmi účinkujících večera. Pravidla však jsou neúprosná,“ uvedl dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr.

Účinkující na Blues Aperitiv vybrala porota z 30 přihlášených kapel podle zaslaných demosnímků. Finalisté pak předvedli to nejlepší ze svého repertoáru.

Cenu diváků si odnesli rovněž slovenští Beans & Bullets, do hlavního programu Blues Alive v Chořově postoupila českoamerická formace Giedi Prime a na letní scénu v Boskovicích slovenská skupina Juraj Schweigert & The Groove Time.

Autor: