Cestu z Mohelnice do Moravské Třebové blokovala srážka dvou kamionů a auta

  11:52,  aktualizováno  16:37
Jednu z klíčových spojnic Moravy a Čech zablokovala na téměř sedm hodin vážná nehoda. Stala se na silnici I/35 poblíž Studené Loučky, kde se srazily dva kamiony a osobní vůz.

Na vytížené silnici I/35 se u Studené Loučky srazily dva kamiony a osobní auto. Jedna z hlavních silnic spojujících Moravu a Čechy a kvůli tomu musela být dočasně uzavřena. | foto: HZS Olomouckého kraje

Hasiče, policisty a záchranáře vyslalo operační středisko k nahlášené nehodě po čtvrt na deset dopoledne.

„K zásahu vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolné jednotky z Mohelnice a Loštic. Po příjezdu hasiči provedli u havarovaných vozů protipožární opatření, spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při ošetření zraněných a s policií při zaměřování nehody,“ uvedla mluvčí krajského hasičského sboru Vladimíra Hacsiková.

Tři výjezdové skupiny záchranky ošetřily tři zraněné, přičemž pro jednoho nezletilého pacienta byl vyslán vrtulník.

Fotogalerie

„Všichni byli následně přepraveni do nemocnic. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme po dohodě s policií nyní poskytovat bližší detaily,“ doplnil mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa.

Okolnosti nehody zjišťuje policie. „Stala se v místě zúžení dvou jízdních pruhů do jednoho, kde se střetl nákladní vůz s protijedoucím osobním a následně ještě i nákladním autem. Kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému a vyšetřování musela být silnice v obou směrech uzavřena, provoz byl plně obnoven před šestnáctou hodinou,“ shrnula šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Autor: