Muž v Brně nahlásil řádění výrostků, byly to ženy halící stromy do deček

  11:38
K zahalené dvojici, která se podezřele pohybovala kolem mladých stromků na náměstí, vyráželi brněnští strážníci. Obavy z vandalství se však nenaplnily, ženy v kapucích pouze zabalovaly stromy do pletených deček.

Starost o nově vysázené stromky na Dominikánském náměstí v centru Brna měl muž, který minulý týden nad ránem zavolal strážníky. Oznámil, že dva výrostci stromy ničí.

Strážníci na místo zaměřili kamery, na nichž skutečně viděli dvě postavy v kapucích, které se kolem stromků pohybovaly. Na útlé kmeny připevňovaly proužkované pletené dečky.

„Za několik okamžiků přijela i autohlídka, jenže nestanula tváří v tvář mladým mužům, ale dvěma ženám ve věku čtyřiatřicet a devětačtyřicet let. Strážníci je upozornili, že porušily vyhlášku o ochraně zeleně, a požádali je, aby dečky sundaly,“ informoval mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Fotogalerie

Ženy s úsměvem na tváři žádost strážníků uposlechly. „Podotkly, že svým počinem chtěly oslavit opětovné otevření pasáže Jalta. Strážníci na stromcích nenašli sebemenší poškození a usoudili, že k uzavření celé záležitosti postačí domluva,“ podotkl Ghanem.

Vzhled deček odpovídal stylu ženského uskupení Užaslé, které už svými výtvory ozdobilo například sochu T. G. Masaryka nebo růžový tank stojící dříve v centru Brna. Strážníci však identitu žen potvrdit nemohli.

Autor: