Stromový dikobraz se chovatelům z brněnské zoo schovával dva týdny

  15:20
Nezvyklého návštěvníka na své zahradě si v neděli všiml muž v brněnské městské části Medlánky. Ze stromu na něj koukalo zvíře podobající se dikobrazovi. S odchytem museli pomoci brněnští strážníci i hasiči.

Když přijeli na místo brněnští strážníci, které muž zavolal, ve výšce šesti metrů objevili cizokrajného tvora s bodlinami.

„Po konzultaci s brněnskou zoo odchytová služba městské policie zjistila, že jde o stromového dikobraze neboli urzona kanadského,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Právě z brněnské zoo samička urzona kanadského před dvěma týdny utekla, a i když se čas od času někde objevila, chovatelům se ji nedařilo chytit.

Fotogalerie

„Ke kurióznímu odchytu vyjeli také hasiči, kteří pomocí dlouhé tyče samičku Jitku plašili a snažili se ji zahnat na zem. Tam na ni už čekali strážníci a také chovatelé ze zoo vybaveni sítěmi,“ doplnila mluvčí strážníků.

Samička Jitka je teď v zázemí a čeká ji prohlídka, než se do výběhu vrátí. Ten také plánují chovatelé upravit, aby z něj už podruhé neutekla. Teď jí totiž nezabránil v útěku ani elektrický ohradník. Pravděpodobně ho tak zvětší a také zvýší elektrické šoky.

„Elektrické šoky, které dostala, jí teď ani nevadily. Měly ji odradit, aby nepokračovala dál v cestě, ale tahle konkrétní samice je asi nějakým způsobem proti elektrickým šokům rezistentní,“ řekl mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

Autor: