Muž postřelil v restauraci v Rychnově manželku, v nemocnici zemřela

  8:18,  aktualizováno  10:09
Střelec ve čtvrtek večer těžce zranil manželku v restauraci v Rychnově nad Kněžnou. Žena později zemřela v nemocnici. Muže policie na místě zadržela a navrhne jeho umístění do vazby. Pravděpodobným motivem činu byly dlouhodobé neshody manželského páru.

Oznámení o střelbě přijala policie krátce po osmé hodině večer. Na místo vyjeli kriminalisté, sdělila policie hodinu před půlnocí. Pro zraněnou ženu přiletěl vrtulník.

Střelba se strhla v zadním odlehlém prostoru baru, kde dvojice byla sama.

„Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že 49letý muž z Rychnovska zaútočil svojí legálně drženou krátkou střelnou zbraní na svoji 47letou manželku, která bohužel následkům střelného poranění po převozu do nemocnice podlehla. Motivem činu byly s největší pravděpodobností předchozí dlouhodobé manželské neshody,“ uvedla dopoledne krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

V ostatních prostorách restaurace se v tu dobu nacházelo dalších třináct lidí, kteří okamžitě utekli. Nikdo z hostů ani personálu nebyl podle mluvčí ohrožen.

Policii na místo přivolal personál baru. V době příjezdu první hlídky byl útočník na místě a při zadržení nekladl žádný odpor.

Zřejmě střílel zdejší bývalý dlouholetý novinář. Podle svědka, se kterým redaktorka mluvila, mu manželka chvíli před střelbou oznámila, že se chce rozvádět. „Seděli vzadu a normálně se bavili. Pak mu žena řekla, že se s ním chce rozvést a padl výstřel. Všichni utekli pryč, rychle jsme volali sanitku a vedoucímu,“ popsal svědek, jenž si nepřál být jmenován.

Fotogalerie

Policie v pátek odpoledne začala muže stíhat za spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, hrozí mu v případě odsouzení až trest 18 let vězení. O víkendu zřejmě soud bude rozhodovat, zda vezme muže do vazby.

Rodinná rozepře byla tento týden důvodem střelby také v Kostelci nad Labem. Ve středu večer tam šestapadesátiletý muž postřelil dvaaosmdesátiletou ženu z legálně držené zbraně. Muž je v policejní cele a policie jej podezírá z pokusu o vraždu.

Autoři: , ,