Po hádce se ozvala střelba, policisté pátrají po ozbrojeném útočníkovi

  10:28,  aktualizováno  15:17
Policisté pátrají po ozbrojeném šestatřicetiletém muži, který ve čtvrtek vpodvečer vystřelil v Plzni na jiného muže. Podle policie útoku předcházela hádka. Střelec pak z místa utekl. Nikdo nebyl zraněn.

Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Konflikt mezi dvěma muži se odehrál kolem půl sedmé večer v domě na Mikulášském náměstí. 

„Z dosavadních informací vyplývá, že útočníkem byl šestatřicetiletý muž a poškozenému je dvaačtyřicet,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. 

Z místa se sice střelba ozvala, ale nikdo nebyl zraněn. Útočník po incidentu utekl. 

Plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová v pátek upřesnila, že případ prověřují jako vydírání a nedovolené ozbrojování. K motivu uvedla jen tolik, že střelbě s největší pravděpodobností předcházela hádka mezi dvěma muži.

Hledaní kvůli střelbě v Plzni

Policie zatím neupřesnila, kolikrát střelec vystřelil, zda se jednalo o varovné výstřely, nebo ne. 

Policie kvůli střelbě pátrá po šestatřicetiletém Pavlu Strakovi, v jehož společnosti se může pohybovat o dva roky starší Ivana Nová. 

„Muž je nebezpečný a ozbrojený střelnou zbraní. U hledaného je markantní tetování po těle. V případě, že jej uvidíte, ihned informujete Policii ČR na lince 158. V žádném případě se jej nesnažte sami zadržet,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová ke Strakovi, který má trvalé bydliště v Plzni a je vysoký asi 180 centimetrů.    

Autoři: ,