Žalobce zrušil stíhání muže obviněného z vraždy v hospodě v Zubří

  17:20
Vyšetřování víkendové střelby v Zubří na Vsetínsku, při níž zemřel muž, se vrací na začátek. Státní zástupce totiž nečekaně zrušil trestní stíhání muže obviněného z vraždy a nepřijal ani návrh na jeho vzetí do vazby.

Střelba se odehrála v hospodě u hřiště v části města zvané Staré Zubří. | foto: Google Street View

Tragická událost se stala v sobotu před 18. hodinou v hospodě u hřiště v části města zvané Staré Zubří.

Padesátiletý muž zde podle policistů po potyčce vystřelil z legálně drženého revolveru na o rok staršího muže, ten zraněním na místě podlehl (více v článku Hospodskou potyčku v Zubří ukončil výstřel a smrt).

„Krajští kriminalisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy a v pondělí podali návrh na vzetí muže do vazby. Státní zástupce však zrušil usnesení o zahájení trestního stíhání a neakceptoval tak ani tento návrh,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Důvody, které k tomu žalobce vedly, odmítla policejní mluvčí komentovat a odkázala na státního zástupce, kterého se však redakci nepodařilo kontaktovat. Podle informací iDNES.cz se v případu objevují i úvahy o nutné obraně.

Co přesně se v hospodě odehrálo, není jasné. Podle místních lidí byl střelcem zdejší podivín. Deník uvedl, že měl s sebou v hospodě psa, což se nelíbilo jinému hostovi, padesátiletý muž prý pak na kritiku zareagoval střelbou.

Po překvapivém zvratu policistům nezbývalo, než zadrženého muže propustit na svobodu. „Případ budeme dál prověřovat,“ doplnila Javorková.

Autor: