Muž v Plzni střílel z jedoucího auta na druhý vůz, policisté ho dopadli

  9:20
V pondělí večer vyjížděli policisté v Plzni ke střelbou poškozenému osobnímu autu. Mělo rozbitá některá okna, řidička vyvázla bez zranění.
Prostřelené okno mercedesu

(ilustrační snímek) | foto: iDNES.cz

Několik výstřelů třesklo na Nepomucké třídě na Slovanech. Po nich zůstala stát u trolejbusové zastávky nedaleko křižovatky s Jasmínovou ulicí Škoda Octavia s rozbitým oknem.

Vše se odehrálo jen pár desítek metrů od policejní služebny.

Druhé auto, ze kterého zazněly výstřely, z místa ujelo. Policisté po několika minutách vypátrali a zadrželi čtyřiadvacetiletého muže, který podle prvotních informací na octavii střílel z jedoucího vozu.

Podle zjištění MF DNES použil nejspíš plynovou zbraň, na kterou nepotřebuje povolení. Motivem byly zřejmě osobní problémy mezi 24letým mužem a o pět let starší ženou.

Policejní mluvčí Hana Rubášová incident potvrdila s tím, že při něm nebyl nikdo zraněn.

„Došlo k materiální škodě na vozidle. Zajištěná zbraň je podrobována zkoumání. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání několika trestných činů,“ uvedla policejní mluvčí.

Jednání podezřelého je zatím kvalifikováno jako nebezpečné vyhrožování, výtržnictví, poškození cizí věci a pokus ublížení na zdraví.

Autor: