Muž na svém dvorku obrátil zbraň na policisty, ti ho vážně postřelili

  8:21,  aktualizováno  10:47
Policejní hlídka vyjížděla v pondělí pozdě odpoledne do obce Nemyčeves na Jičínsku, kde se ozývala střelba. Zjistila, že se střílí přímo v obci na dvoře jednoho z rodinných domů. Hlídka místo zajistila a vyčkala na příjezd zásahové jednotky. Muž s násilnou trestnou minulostí obrátil zbraň proti policistům. Ti ho vážně postřelili.

Incident se stal okolo osmnácté hodiny. 

„Po 17:30 jsme přijali oznámení o střelbě v obci Nemyčeves na Jičínsku. Prvotní informace byla, že střelba se ozývá z lesa. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, která zjistila, že se střílí přímo v obci na dvoře jednoho z rodinných domů. Místo zajistila a monitorovala až do příjezdu zásahové jednotky,“ uvedla mluvčí krajské policie Iva Kormošová.  

Fotogalerie

Vzhledem k informacím o mužově trestní minulosti museli policisté postupovat s největší opatrností.

Útočník se totiž v minulosti dopustil závažné trestné činnosti a v roce 2008 byl Krajským soudem v Hradci Králové odsouzen za pokus vraždy k deseti letům vězení, které si už odseděl. 

Střílející muž na výzvy policistů nereagoval a stále střílel.

„Když namířil na policisty, ti okamžitě použili služební zbraň a muže zasáhli. Čtyřiatřicetiletého těžce zraněného muže vrtulník transportoval do hradecké fakultní nemocnice. Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn. Krátká střelná zbraň, se kterou muž střílel, bude podrobena znaleckému zkoumání,“ uvedla mluvčí.

„Domek je na okraji obce. Myslím si, že lidé v obci nebyli ohroženi. Probíhá šetření, víc k tomu neřeknu, nerad bych do toho nějakým způsobem zasáhl,“ řekl ČTK starosta obce Pavel Berný.

Na místo vyrazila také krajská výjezdová skupina, psovod se služebním psem a technici. Policie zatím z taktických důvodů nechce sdělit, proč muž u svého stavení střílel. Terčem však podle informací MF DNES zřejmě nebyl žádný další člověk.

Případem se bude zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Autor: