Po konfliktu a střelbě na Brněnsku jsou zranění tři muži

  9:10,  aktualizováno  14:12
Do Hrušovan u Brna vyjížděli ve čtvrtek večer policisté a záchranáři. Při rozepři tří mužů se tam střílelo. Všichni aktéři utrpěli lehčí zranění a jsou v nemocnici, kde na ně dohlíží policisté.

Konflikt se odehrál před sedmou hodinou večer v bytovém domě.

„Podle prvotních informací se opilý muž snažil dostat do domu a druhý mu v tom chtěl zabránit. Na pomoc přispěchal ještě další a potom došlo ke vzájemné potyčce, která vyústila v použití legálně držené střelné zbraně,“ přiblížila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Na místě se podle ní nacházeli dva zranění muži, třetí se pokusil utéct. „Hlídce se ho ale podařilo záhy vypátrat,“ dodala Drahokoupilová.

Jednoho z aktérů odvezli záchranáři do Fakultní nemocnice Brno, dva do Vojenské nemocnice v Brně. Všichni jsou pod policejním dohledem.

„Na místo jsme vyslali posádku bez lékaře, jednu posádku s lékařem a inspektora provozu. Zdravotníci ošetřili tři muže, všichni měli lehká zranění,“ informovali záchranáři na sociálních sítích.

Původně také záchranná služba uvedla, že jeden z mužů měl zranění způsobené střelnou zbraní. Tato informace se ale během dneška ukázala jako mylná.

„Padl jeden výstřel. Dosavadní vyšetřování ale nepotvrdilo, že někdo utrpěl střelné poranění,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Okolnosti incidentu objasní až další vyšetřování.

Autor: