VIDEO: Policejní dron vidí předjíždění přes plnou čáru i řidiče bez pásů

  14:56
Policisté už dávno nekontrolují dodržování dopravních předpisů pouze ve služebních autech, ale na některých místech využívají drony. Na několika místech Středočeského kraje tak odhalili předjíždění na plné čáře nebo několik řidičů, kteří v autě nebyli připoutaní bezpečnostním pásem.

Tento týden byly příznivé klimatické podmínky a proto se policisté s bezpilotními letouny zaměřili na kontroly silničního provozu.

„V úterý zaznamenali u Chraštic na Příbramsku tři řidiče, kteří předjížděli na plné čáře, přestože je v místě i značka zákaz předjíždění,“ informovala příbramská mluvčí Monika Schindlová.

Ve čtvrtek pak policisté s drony zamířili na Benešovsko. Tam jeden motorkář porušil dopravní značení o přikázaném směru jízdy a policisté mu pak při kontrole naměřili 0,28 promile alkoholu v dechu.

Fotogalerie

„U dalších tří šoférů zaznamenaly drony jízdu bez užití bezpečnostních pásů. Telefon během řízení nedržel žádný z projíždějících řidičů,“ dodala Schindlová.

Drony policisté z Příbramska a Benešovska používali doposud hlavně ke kontrole rekreačních oblastí. Tímto způsobem kontrolují oblasti kolem Orlíku, Krňansko, Chotilsko nebo třeba okolí Nové Vsi.

Autor: