Od tlakové lahve začala hořet restaurace, popáleného muže odvezl vrtulník

  11:52,  aktualizováno  12:26
Na Berounsku hořela restaurace. Při požáru se zranil jeden člověk, záchranářský vrtulník ho odvezl s popáleninami do nemocnice. Oheň zdolávalo několik hasičských jednotek.

„Muž utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na zhruba pětadvaceti procentech těla. Po nezbytném ošetření jej záchranáři převezli do popáleninového centra ve vinohradské nemocnici,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle dostupných informací byl zraněným provozovatel restaurace.

Fotogalerie

V restauraci v obci Libomyšl začalo hořet zhruba o půl desáté dopoledne. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka vznikl požár při výměně propanbutanové lahve v kuchyni. Hasiči při zásahu ostatní lahve vynesli ven.

„Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Hořovice a Berouna a dobrovolné jednotky z Lochovic a Hostomic,“ řekl Holomčík s tím, že se hasičům podařilo dostat zhruba po dvaceti minutách požár pod kontrolu 

Požár se hasičům podařilo zcela uhasit zhruba o čtvrt na dvanáct. Plameny v restauraci, která patří obci, napáchaly milionovou škodu.

Autor: