Dívka odhodila papír od sušenky na zem, strážníci ji odvedli v poutech

  10:40
Kritiku sklidili strážníci v Ostrově na Karlovarsku za to, že v poutech odvedli na služebnu dívku, která odhodila na zem obal od sušenky. Poté, co o případu napsali na svůj facebookový profil, lidé se začali nad zákrokem podivovat.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Událost se stala na konci prázdnin. Kamerový systém strážníků zaznamenal skupinku dívek sedících na lavičce na Mírovém náměstí. Jedna z nich přitom odhodila do křoví za lavičku obal od sušenky.

„Strážníci vyjeli na místo přestupek vyřešit. Rozhodně nechtěli dívce dávat nějakou vysokou pokutu, chtěli to řešit napomenutím. Jenže dívka nechtěla předložit doklady ani sdělit údaje, navíc byla vulgární. Strážníci se tedy na místě rozhodli, že ji odvedou na služebnu k prokázání totožnosti. Jelikož nespolupracovala, bylo to v poutech,“ popsal událost velitel Městské policie Ostrov Ladislav Martínek.

Právě nasazená pouta pobouřila lidi z Ostrova, a tak se v komentářích pod příspěvkem strhla vlna kritiky. Velitel se proto rozhodl tento post ze sociální sítě stáhnout.

„Pokud máte pocit, že vám zde chybí jeden kontroverzní článek, máte pravdu, ale diskuze dvou táborů myslím přesáhla únosnou hranici toho, na co chceme poukázat, bez znalosti všech skutečností. Navíc zde byla znevažována práce ostatních strážníků, kteří s tímto případem neměli nic společného,“ napsal na Facebook Martínek.

Dívka strážníkům na místě řekla, že žádný papír neodhodila, a to tvrdila i v doprovodu své matky na stanici. Jenže kamera zachytila podle Martínka opak. A tak nyní strážníci předali případ k přestupkovému jednání na Městském úřadě v Ostrově.

„Nevím, jak jinak měl postupovat strážník, když chtěl řešit přestupek, byť napomenutím, a dotyčný nespolupracuje a je na strážníka vulgární,“ uzavřel velitel.

Autoři: ,