Stezka ve Frýdlantu nabídne i pozorování oblohy z houpacích sítí

  10:30
Lesní stezku pod názvem Vyhlídka připravuje Frýdlant nad Ostravicí. Povede na lesním pozemku nad budovou horské služby na Pstružovské ulici. Procházku po ní zpestří houpací sítě ke sledování oblohy i netradiční vyhlídky v podobě ptačích hnízd, z nichž bude možné pozorovat na kmenech okolních stromů dřevěné modely ptáků.

ilustrační snímek | foto: MěÚ Frýdlant nad Ostravicí

„Mezi navrženými cestami vzniknou tři spojnice, které vytvoří vycházkový okruh. Podél stezky umístíme vzdělávací a odpočinkové prvky, jako jsou lavičky, tematické informační, naučné a zábavní panely zaměřené na přírodu Beskyd, včetně lanového stanoviště lesní obratnosti či zastřešená posezení,“ popisuje místostarosta města David Pavliska. 

Na jedné z mýtin v severní části okruhu bude například informační tabule s typy mraků, které také budou moci návštěvníci sledovat z exteriérových houpacích sítí. Zastavení ponesou názvy například Co tu leze, Co tu létá, Houby a houbičky. Jejich grafické zpracování plánuje město vytvořit společně s dětmi ze škol a školek a s místními akčními skupinami.

„Nebude chybět ani přírodní altán k venkovní výuce, který využijí děti z blízkých mateřských a základních škol. Povrch trasy jsme navrhli z válcovitého štěrku lemovaného odkorněnými kulatinami, aby se zachoval přírodní ráz lokality,“ zmíní Pavliska.

Dodává, že pro aktivní návštěvníky město postaví poblíž stezky venkovní posilovnu s řadou posilovacích a protahovacích komponentů a přibude i workoutová sestava z akátového dřeva. Investice přijde zhruba na čtyři miliony korun. Lesní stezka by měla být hotová v roce 2020.