Pes vyhrabal v lese tašku, která se hýbala. Byla plná živých štěňat

  18:10
Při procházce se svým pánem v Krupce na Teplicku vyhrabal pes v lese pod listím uzavřenou tašku, v níž se tísnilo a dusilo šest štěňat. Přivolaní strážníci se jich ujali a přepravili je do útulku.

Přepravní box, v němž zachráněná štěňata putovala do útulku. | foto: Městská policie Krupka

„Pán nám telefonoval, že jeho pes začal v tom místě štěkat a vyhrabal tašku, která se hýbe. Řekli jsme mu, ať na ni nesahá a naše hlídka rychle vyrazila na místo,“ popisuje událost ředitel městské policie v Krupce Jiří Petrák.

Pejskové byli v neprodyšné tašce o rozměrech 40 krát 30 krát 25 centimetrů namačkáni ve vrstvách. Taška byla zaházená listím.

„Nenacházím vhodná slova, která by vyjádřila mé pocity v momentě, kdy jsem tašku otevřela. Tam na mě koukala vyděšená očička a já s hrůzou vyndávala jedno štěňátko za druhým. Byla dehydrovaná, počůraná, protože močilo jedno na druhé, a lapající po dechu,“ líčí strážnice, která byla u nálezu jako první.  

Fotogalerie

Strážníci štěňata převezli na služebnu, kde se o ně postarali. Pak je v přepravních klecích převezli do blízkého útulku v Žimu, kde se jich ujal zvěrolékař. „Štěňata zdravá, naštěstí jim nic není,“ poznamenává Petrák.

Strážníci se nyní pokoušejí zjistit, komu taška patří, případně čí fena měla nedávno štěňata. „Pátráme po svědcích, kteří si něčeho podezřelého všimli. Budeme rádi za jakoukoli informaci, která povede k dopadení toho, kdo se takto štěňat zbavil,“ uvedl šéf krupských strážníků.

Autor: