Muž podle sousedů podpálil podkroví svého domu, nakonec utekl oknem

  14:38
Bez zranění vyvázl starší muž z požáru svého rodinného domu ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Podle sousedů podpálil podkroví, nakonec ale před ohněm utekl. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na okolní domy.

Požár podkroví rodinného domu ve Starém Městě. | foto: HZS Zlínského kraje

Profesionální hasiči z Uherského Hradiště i místní dobrovolná jednotka vyjížděla k hlášenému požáru rodinného domu v Kosmově ulici ve Starém Městě v úterý před čtvrtou hodinou odpolední.

„Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že hoří v podkroví rodinného domu. V domě se nacházel starší muž, který oknem vylezl ven na přístavek domu a z něj slezl na zem. Muž neutrpěl žádné zranění,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči ihned odpojili dům od elektřiny a v dýchací technice začali požár hasit z vnitřní části domu i z automobilového žebříku. Že požár dostali pod kontrolu, mohli ohlásit asi za hodinu. Nakonec hasiči místo požářiště zkontrolovali termokamerou.

Fotogalerie

„Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů, který společně se státními policisty událost prošetřuje. Vzniklou škodu vyčíslil na půl milionu korun. Díky rychlému zásahu hasičů se výše uchráněných hodnot vyšplhala na dva miliony korun,“ poznamenala Javoříková.

Podle oslovených sousedů se třiašedesátiletý muž v podkroví zabarikádoval a oheň pak založil úmyslně. To však policisté vyšetřující událost odmítli potvrdit.

„Touto událostí se naši policisté společně s vyšetřovatelem hasičů nadále zabývají. Pracují se všemi verzemi možného vzniku požáru,“ řekla uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Autor: