Stanici Muzeum přes víkend zavřou

  10:27
Stanicí metra A budou vlaky jen projíždět. Dělníci ji obsadí také v červnu a v červenci. Spodní část stanice metra Muzeum opravuje dopravní podnik od poloviny loňského roku. Ve směru na Nemocnici Motol je tu proto nástupiště trvale zavřené a lidé zde nemohou nastupovat ani vystupovat. Všechny plánované práce ale dělníci nedokážou zvládnout bez toho, aniž by obtěžovali cestující. Proto se zde zítra a v neděli již podruhé kompletně uzavře celá spodní část stanice.
Přestupní tubus linek pražského metra (ilustrační snímek)

Přestupní tubus linek pražského metra (ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové stavba běží v souladu se schváleným harmonogramem. „Dopravní podnik plánuje ještě dvě víkendové uzavírky stanice Muzeum A, a to 23. až 24. června a 21. až 22. 7. Vlaky po druhé koleji ve směru Nemocnice Motol budou po skončení nadcházející víkendové uzavírky v dubnu a květnu nadále stanicí projíždět. Výluka druhé koleje by měla dle předpokladů měla skončit 20. června,“ řekla deníku Metro Řehková.

Během nadcházejícího víkendu proběhne na Muzeu například demontáž osvětlení nebo umisťování kamenných obkladů. Pro výstup do oblasti Václavského náměstí lze o tomto víkendu využít stanici Můstek. Pro přestup z linky A na linku C je pak pro cestující jednodušší vystoupit ve stanici Můstek a dále využít linku B do přestupní stanice Florenc. Pro přestup z linky C na linku A naopak vystoupit ve stanici Florenc a dále využít linku B směr Můstek. „V oblasti uzavřené stanice budou cestujícím k dispozici také informátoři v reflexních vestách,“ dodává Řehková.

Po úplném otevření Muzea na Pražany čeká další příjemná zpráva. Po devíti měsících se cestujícím konečně otevře vstup do stanice metra Anděl od Nádražní a Plzeňské ulice. Nejen obyvatele Smíchova zde od podzimu trápila výměna eskalátorů, která je na tři čtvrtě roku donutila nastupovat a vystupovat u vzdálenějšího obratiště autobusů Na Knížecí. Práce se tu však konečně blíží ke konci. „Opravy zde skončí v polovině měsíce června,“ doplňuje Řehková.

Dopravní podnik kvůli výměně zastaralých eskalátorů začátkem roku uzavřel také vstup a výstup ze stanice metra B na náměstí Republiky. Ten se má cestujícím otevřít koncem léta.

Autor: Filip Jaroševský, Deník METRO