Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sportovní park vypukne již tento pátek

  9:01
Již zítra bude na nádvoří pardubického zámku odstartován Sportovní park Pardubice, který volně navazuje na úspěšný loňský olympijský park. Během devíti dnů si jeho návštěvníci, zejména ti dětští, vyzkoušejí přes pět desítek sportů, v nabídce doprovodného programu pak je řada tematicky pestrých festivalů a akcí.

V Olomouci ukázali v rámci festivalu capoeiry své umění trenéři tohoto brazilského bojového umění z Česka i několika dalších zemí. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

„Devět dní plných sportu společně odstartujeme v 18:30 hodin na nádvoří pardubického zámku, a to vystoupením capoeiry, na které navážou od 19:00 hodin koncert pardubické formace Plující a následně od 20:00 hodin vystoupení místní skupiny Sabrage,“ láká na zahájení této sportovní akce manažer projektu Pavel Stara.

Kromě pátečních vystoupení budou tento víkend součástí doprovodného programu například Festival vůní, chutí a řemesel či americký festival Friends Fest.

A když bude počasí přát, nedělní večer mohou zájemci strávit projížďkou na bruslích. V rámci sportovního parku se totiž uskuteční letošní již třetí Pardubice na bruslích, peloton bruslařů vyjede ve 20:30 hodin z parkoviště u Tipsport areny.

Podrobnější informace o Sportovním parku Pardubice naleznete zde.