Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Speciální vlaky CYKLO OHŘE začnou jezdit od 1. července

  12:01
Letní prázdniny se blíží a Karlovarský kraj i v letošním roce očekává příliv českých i zahraničních návštěvníků. Na ty, kteří se chystají putovat po karlovarském regionu na kole a přitom chtějí využít i železnici, čeká novinka v podobě speciálních vlaků CYKLO OHŘE.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Cyklisté a cykloturisté si náš kraj velmi oblíbili a poptávka po možnosti aspoň částečně přepravit kolo vlakem či autobusem stále stoupá. Proto Karlovarský kraj objednal pro letošní sezónu u Českých drah speciální vlaky „CYKLO OHŘE“, které budou po dobu prázdnin, tedy od 1. července do 3. září letošního roku vždy v sobotu a neděli, vyjíždět mezi Chebem a Karlovými Vary. Vlaky budou zastavovat ve stanicích ležících přímo u cyklostezky Ohře, například v Sokolově, Dasnicích, Kynšperku či v Nebanicích, takže si třeba rodiny s dětmi mohou naplánovat různé varianty výletů,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Jde o dva vlaky, z nichž jeden bude z Chebu odjíždět v 8 hodin ráno a druhý z Karlových Varů v 9:15.

Zajímavým typem na nenáročný výlet pro pěší i cykloturisty je podle něj i využití sezónního spoje z Karlových Varů do Horního Slavkova - Kounice. Turisté zde mohou navštívit vyhlídkovou věž kostela, naučnou stezku s názvem „Uranová Golgota“ nebo v nedalekém Krásně vystoupat na známou rozhlednu, případně zavítat do hornického muzea. Na kole pak pohodlně sjedou do Lokte a po cyklostezce se vrátí do Karlových Varů.