Spádové obvody jihlavských škol se budou muset změnit

  9:26
Spádové obvody některých jihlavských základních škol se budou muset změnit. Plánovaná změna vychází jednak z důvodu naplněných kapacit škol, podkladem jsou i údaje z demografického výzkumu s výhledem nejméně na další tři roky.
(ilustrační foto)

(ilustrační foto) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Změna se bude týkat především ZŠ E. Rošického, které bude odebrána část ulice Rantířovské, ulice 17. listopadu, Vrchlického a část obce Hosov – ty budou přidány k obvodu ZŠ T. G. Masaryka. ZŠ E. Rošického budou odebrány ulice Jasmínová, Šípková, Trnková, Lipová, Buková, Za Poštou, Dlouhá, Kamenná, Na Vrchovině, Užhorodská, Náhorní, Jasanová, Kolmá, Purmerendská, Heidenheimská a U Pískovny – ty budou přidány k obvodu ZŠ Seifertova. Dále budou přesunuty některé dílčí části ulic, jako např. Hradební ulice po ulici Stará cesta do obvodu ZŠ Demlova, sem také nově spadá ulice Chodská, která byla dříve u obvodu ZŠ Havlíčkova.

„Může se stát, že změna spádových obvodů změní zaběhnuté zvyky a děti budou muset podle spádovosti docházet do jiných škol. Nicméně rodiče i nadále mohou hlásit děti do škol, které si sami vyberou, dokud jsou v nich volná místa. Jestliže takovou školu nenajdou, příslušná škola podle obvodu musí dítě přijmout. Zákon ukládá zřizovateli základních škol povinnost ta místa vytvořit a poskytnout,“ sdělil Tomáš Koukal, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Současné změny jsou připraveny na základě demografického výzkumu a jsou nastaveny tak, aby se další tři roky nemusely spádové obvody měnit. Podrobný seznam všech škol a jejich ulic najdete na webu města v sekci Vyhlášky zde, který se bude aktualizovat po schválení zastupitelstvem města 17. dubna 2018.