VIDEO: Hasičskou cisternu poničil spadlý strom, další prorazil okno auta

  14:44
V nebezpečné situaci se kvůli nedělní vichřici ocitla posádka hasičů ze Zastávky nedaleko Brna. Když rozřezávala strom spadlý na silnici, zřítil se na její vůz jiný kmen. Muži naštěstí v tu chvíli byli mimo auto.

Dobrovolní hasiči ze Zastávky vyráželi krátce před nedělní půlnocí ke stromu, který spadl na silnici vedoucí na nedalekou Masarykovu studánku.

Ve chvíli, kdy se šestice hasičů starala o rozřezání padlého stromu, spadl jiný kmen přímo na jejich cisternu.

„Ke zranění naštěstí nedošlo, protože všichni zasahující hasiči byli venku z auta,“ sdělil velitel jednotky Zdeněk Milan.

Hasičské auto se následně i s prasklým čelním sklem vrátilo na základnu.

Fotogalerie

Hůř po střetu se dřevem dopadl osobní vůz značky Suzuki, který v noci z neděle na pondělí parkoval v brněnském Králově Poli.

„Strom, který se vlivem větru rozlomil, probodl čelní sklo a zabořil se přímo do sedadla za volantem,“ přiblížila mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

I v tomto případě zasahovali hasiči, kteří rozřezali rovněž jehličnan, jenž uvěznil stříbrný peugeot v brněnských Medlánkách.

Celkem jihomoravští hasiči kvůli větrné smršti absolvovali od sobotního večera do pondělního odpoledne přes dvě stě výjezdů, všechny události se obešly bez zranění.

Autor: