VIDEO: Studenti vytvářeli oděvy ze dřeva a líčili se podle komiksů

  16:54
Kreativitu, fantazii a tvůrčí nadšení předváděli studenti středních škol z celé České republiky, Německa a Slovenska na soutěži Mladý módní tvůrce. Do Jihlavy, kde se scházejí už 20 let, přijalo pozvání 33 škol. K vidění bylo extravagantní líčení, originální účesy i oblečení.

Své síly porovnávali kromě oděvních návrhářů také kadeřníci a kosmetičky v několika tématických kategoriích. Kadeřníci museli vytvořit například historický účes situovaný do doby Alžběty I. nebo fantazijní stylizaci na téma mýtické elfky.

„Asi nejnáročnější byla soutěž v nail artu (úprava nehtů, pozn. red.), která trvala tři hodiny. Tentokrát se studenti měli v soutěžním zadání nechat inspirovat tématem komiksu,“ poznamenal ředitel pořádající jihlavské střední školy obchodu a služeb Libor Fasora.

Předvedli se i budoucí oděvní výtvarníci, kteří měli na výběr ze sedmi kategorií. Vytvořit měli například společenský oděv na téma Soumrak, nebo kolekci oděvů z přírodních materiálů jako je dřevo, lýko, kůra nebo listy.

Studentské práce hodnotila odborná porota. V ní usedla například Denisa Duksová Pýchová, mistryně světa v nail artu a umělecké malbě na tvář.

Fotogalerie

Součástí dnešního programu byla také republiková soutěž mladých fotografů, které se zúčastnilo deset škol z Česka.

Program v jihlavském domě kultury se těšil velkému zájmu veřejnosti.

Na jednotlivé soutěžní přehlídky se přišlo podle pořadatelů podívat na 1 400 diváků.