VIDEO: Řídit dopravu, projet slalom, střílet. Regulovčíci změřili síly

  17:34
Osmadvacet dopravních policistů, mezi nimiž byla jedna žena, soutěžilo v Českých Budějovicích. Do celorepublikového kola postoupili vždy dva nejlepší z každého kraje. Finalisté nejprve řídili dopravu na nejrušnější křižovatce ve městě, pak měli jízdu zručnosti zakončenou střelbou a na závěr psali test.

„Křižovatkou projede denně zhruba 42 tisíc motorových a nemotorových vozidel,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Policisté tak měli uprostřed křižovatky doslova plné ruce práce. „Jsem z Prahy, takže jsem na takový provoz zvyklý. Je to můj denní chleba. Ještě se mi nestalo, že by mě někdo srazil. Problém většinou bývá s postaršími řidiči, kteří pokynům nerozumějí,“ vykládal jeden ze soutěžících Jaroslav Hulvák.

U dopravní policie působí třináct let a podle svých slov se do rušné křižovatky vstupovat nebojí.

Svůj výkon v provozu hodnotil Ondřej Radek z dopravního inspektorátu Brno-město. „Zásadní problém jsem neměl, tak by to mohlo být dobře hodnocené,“ konstatoval s úsměvem policista s jedenáctiletou praxí.

„Musíte si stoupnout tak, aby vás někdo nesmetl. To se mi zatím naštěstí nestalo, ani jsem to neslyšel od nikoho z kolegů,“ dodal.

Fotogalerie

Po řízení provozu policisty čekala jízda zručnosti na letišti v Plané, při níž vyrazili z vymezeného prostoru, projeli slalom, určenou dráhu a potom zacouvávali do garážových stání. Když dojížděli zpět, museli zvládnout střelbu na cíl. Nakonec psali znalostní test.

Vítězem se stal zástupce ústeckého kraje David Rubeš z Litoměřic.

 Jihočeští soutěžící se mezi konkurencí neztratili. Na sedmém místě skončil Martin Vážný z dopravního inspektorátu Tábor. Třináctý pak byl Petr Šimic z Jindřichova Hradce.

Autoři: