Šéfa firmy soudí za bití a věznění řidiče, který chtěl doplatit výplatu

  14:22
Zmlácený a řadu hodin spoutaný skončil loni v dubnu v Mladé Boleslavi třiadvacetiletý řidič autodopravy, který požádal šéfa o doplacení výplaty. Podle žalobce na šoféra zaútočil právě jeho nadřízený Radek Franc. Případ začal projednávat Krajský soud v Praze.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

Debata o dorovnání výplaty se odehrála v noci 25. dubna 2018 mezi zaměstnancem a majitelem autodopravy, jemuž patří také restaurace, v níž jsou i kanceláře.

Právě v těchto prostorách se odehrávala diskuze, která podle státního zástupce vyvrcholila razantním útokem sedmačtyřicetiletého Radka France na jeho podřízeného.

„Obžalovaný poškozeného pěstí srazil na zem. Když se zvedal, udeřil jej do zad trámkem,“ uvedl státní zástupce Aleš Postupa.

Útočník potom podle žalobce napadeného muže spoutal, převázal mu hlavu textilií a tu upevnil páskou. Zaměstnance pak ve skladu připoutal k paletám. „Vyhrožoval mu, že se nesmí hýbat, aby nerozsvítil pohybové čidlo,“ uvedl žalobce.

Druhý den Franc, jak tvrdí státní zástupce, vyděšeného muže naložil do svého mercedesu a slíbil, že ho odveze domů. „V autě poškozenému vyhrožoval, aby o věci nemluvil a uvedl, že ho napadli tři neznámí muži,“ řekl Aleš Postupa.

Když se mladík ocitl na svobodě, skončil v mladoboleslavské nemocnici s poraněnou hlavou a obličejem. Několikahodinové věznění odnesl také psychickými potížemi.

Radka France policie zatkla loni v červenci. Kromě výpovědi napadeného obžalovaného usvědčuje také zachycená mobilní komunikace.

Nemám s tím nic společného, tvrdí obžalovaný

„Nemám s tím nic společného, ten incident, nebo jak to pojmenovat, si vůbec nedokážu vysvětlit,“ popřel kategoricky obvinění Franc během svého dnešního obsáhlého výslechu. Připustil pouze to, že se se šoférem loni 25. dubna sešel a vyplatil mu peníze.

„Využíval všech výhod a benefitů. Pracovní poměr skončil poměrně netradičně, nerozvezl zboží, nechal ho v zaparkovaném autě,“ popsal vztahy s řidičem Franc. Zároveň si postěžoval, jak je těžké sehnat dobré a spolehlivé šoféry.

Státní zástupce podnikatele viní ze zbavení osobní svobody a vydírání. Hrozí mu pět až dvanáct let vězení.

Předseda senátu Stanislav Černecký hlavní řízení nařídil na pět dní. Jednání pokračuje výslechy svědků, v pátek by měl před soud předstoupit poškozený.

Autor: