Kdybych slyšel o vraždě, pamatoval bych si to, vypověděl svědek Kajínek

  12:40
K brněnskému krajskému soudu zamířil omilostněný vrah Jiří Kajínek. Vypovídal k případu, ve kterém jsou obžalovaní bývalí milenci Josef Kopriva a Eva Grycová za to, že se pokusili zabít manžela Grycové.

Spis uvádí, že osmadvacetiletý Josef Kopriva manžela své milenky Františka Divokého vylákal v listopadu 2017 do lomu Hády na kraji Brna. Tam se ho snažil shodit ze srázu, Divoký se však udržel na jeho okraji.

Podle Koprivova advokáta Lubomíra Procházky mohl Kajínek radit Grycové s přípravou vraždy, za níž měl Kopriva dostat 50 milionů korun.

Kopriva se živí jako moderátor a youtuber a s Kajínkem byl v kontaktu. „Řekl jsem Kajínkovi, že mě Eva navedla, i když jsem ho do ničeho nechtěl zatahovat. Svěřil jsem se mu,“ oznámil dříve Kopriva.

Fotogalerie

Jiří Kajínek u soudu uvedl, že se s dvojicí poznal krátce po svém propuštění z vězení, když ho Kopriva zastavil u auta. Společně natočili několik videí. 

„Měl jsem však exkluzivní smlouvu s Primou, tak jsme se dohodli, že až smlouva skončí, rozjedeme společný projekt,“ sdělil Kajínek.

Koprivu popsal jako hochštaplera, který životem proplouvá s úsměvem. 

„Byli jsme pak několikrát plavat, byl jsem na oslavě paní Grycové. S Koprivou jsem natočil pár videí, třeba vzkaz Kazmovi. Kdyby mi řekl, že chystá nějakou vraždu, to bych si pamatoval. Nic takového nepadlo,“ řekl Kajínek.

Tomu Kopriva údajně krátce před činem poslal SMS, že potřebuje s něčím pomoct. Zaneprázdněný Kajínek si však prý zprávy všiml až po čase a dál ji neřešil.

U soudu vypovídal i muž, který loni nahlásil policii, že se Kopriva chystá někoho zavraždit. „Dozvěděl jsem se to od známého přes sociální sítě,“ uvedl.

Napadený věří, že je jeho žena nevinná

Nyní jednasedmdesátiletý podnikatel Divoký dříve u soudu popsal, že jej Kopriva vylákal na okraj lomu a snažil se ho shodit.

„Asi metr a půl od hrany jsem se zachytil o nějaký výstupek. Snažil se mě skopnout dolů a házel mi písek do očí,“ líčil Divoký.

Útočník následně utekl a Divokému se podařilo přivolat pomoc. Nakonec jej zachránili policisté, když ho vytáhli pomocí lana.

Divoký, který spoluzaložil síť erotických podniků Moulin Rouge, distribuční firmu či realitní společnost, nevěří, že je do pokusu o jeho vraždu zapletena jeho výrazně mladší žena.

„Se mnou má všechno – volnost i dostatek peněz. To má málokdo. Byla by hloupá, kdyby plánovala moji vraždu,“ prohlásil podnikatel.

Také Grycová se dušovala, že by smrtí manžela jen ztratila. „Kdybych byla tak vypočítavá, bylo by pro mne výhodnější nechat manžela žít. Má pozemek na Seychelách, kde je v plánu developerský projekt, který cenu pozemku znásobí,“ vysvětlovala u soudu Grycová.

Kdy v případě padne rozsudek, zatím není jasné. Zbývá vyslechnout ještě soudní znalce.