Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sokolovská porodnice se dočká rekonstrukce

  6:29
Modernizaci gynekologicko – porodnického a dětského oddělení, která matkám po porodu i jejich dětem přinese komplexní péči byla zahájena. Stavba za více než 16 milionů korun bude spolufinancována z dotace Ministerstva zdravotnictví. Rekonstrukce potrvá do konce srpna letošního roku.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Stavební úpravy 3. nadzemního podlaží pavilonu E Nemocnice Sokolov nově zřídí pro gynekologicko – porodnické oddělení jednotku šestinedělí. Spolu s dětským oddělením budou prostory budovy rekonstruovány tak, aby zde vznikly dvě separátní jednotky - šestinedělí a novorozenci. Po dokončení stavby porodnice nabídne matkám a dětem sedm pokojů s vlastním hygienickým zázemím o celkové kapacitě 13 lůžek a 13 novorozeneckých postýlek. Součástí oddělení bude také například observační a lékařský pokoj, sesterna či jídelna.

„Vítáme, že se po rekonstrukci porodních sálů pokračuje v modernizaci gynekologicko – porodnického oddělení také na šestinedělí. Maminky se u nás konečně dočkají nadstandardních pokojů, které jim po porodu zaručí více soukromí a které jsme doposud k dispozici neměli. Součástí šestinedělí bude také novorozenecké oddělení, které zajišťuje komplexní péči o novorozence,“ doplnila Jana Pšeničková, vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice Sokolov.