Zatím nerozhodně. Sluneční pavilon na přehradě v nejbližší době nevyroste

  8:08
Zatím remíza je uhraná v dlouholetém zápase o podobu oblíbených Slunečních lázní na jablonecké přehradě. Těm, kdo by zde rádi viděli takzvaný Sluneční pavilon z pera architekta Petra Stolína, nahrál fakt, že ani napodruhé nebyl před časem zanedbaný areál prohlášen za kulturní památku a může se tedy bourat.

Vizualizace Slunečního pavilonu. | foto: Petr Stolín

Nyní ale mají bod i ti, kteří by lázně chtěli zachovat a pouze zrekonstruovat. Vedení města totiž nyní nechce o místě vůbec rozhodovat a nechá to až na nové vládě po volbách.

„Nedohodli jsme se na finálních úpravách projektu pana architekta Stolína. Navíc měsíc před volbami nikdo neřekne jasné ano,“ uvedl náměstek jabloneckého primátora Lukáš Pleticha. V praxi to znamená, že je projekt Slunečního pavilonu zatím stále v šuplíku.

Odpůrcům bourání připomínají lázně Rozmarné léto

Jásat tak mohou lidé, kteří jsou podepsaní pod dvěma peticemi proti bourání Slunečních lázní. Odložení stavby kvituje také jedna z výrazných odpůrkyň Stolínovy plánované stavby Anna Netopilová.

„Jsem ráda, že se bourat nebude a že se ani nebude stavět Stolínovo monstrum. Dvě petice a velké množství našich stížností a připomínek, i nedostatek peněz z radnice, vyhověly přání občanů o zachování jednadevadesátileté plovárny připomínající Vančurovo Rozmarné léto a patřící k raritě města,“ okomentovala Netopilová.

Ta ještě dodala, že pokud aktivisté uspějí s požadavky na radnici, bude mít plovárna novou stříšku nad kabinkami či nové kachličky ve sprchách.

Autor: