Slunečné počasí vystřídají mlhy a inverze

  9:40
Ani letos nedorazí svatý Martin na bílém koni, místo něj bude pokračovat počasí s nízkou inverzní oblačností a četnými ranními mlhami. Odpolední maxima se budou držet okolo 15 stupňů Celsia.

Ráno v Pardubicích. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Dnes bude převažovat velká oblačnost, pouze na východě republiky může být přechodně i polojasno. V Čechách teploty vystoupají na 11 až 15 stupňů, na Moravě a ve Slezsku na 13 až 17 stupňů.

Od pátku se budeme setkávat s převládající nízkou inverzní oblačností, která se bude jen velmi neochotně rozpouštět a kterou doplní ráno mlhy. Objevit se může i slabé mrholení. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 stupně, odpolední se budou držet mezi 11 až 15 stupni.

Sobota bude zatažená až oblačná, ojediněle s mrholením. V horských oblastech se přechodně můžeme dočkat polojasné oblohy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni, odpolední mezi 11 až 15 stupni.

V noci na neděli přes naše území přejde slabá studená fronta, změnu počasí ale nelze očekávat a pranostika o Martinovi, který přijede na bílém koni, se nenaplní. Převládat bude zatažená obloha s nízkou oblačností a občasným deštěm, který bude ustávat v odpoledních hodinách. Ranní minima budou klesat na 10 až 6 stupňů, přes den teploty setrvají na 11 až 15 stupních.

V pondělí bychom se mohli dočkat méně oblačnosti, odpovídat tomu ale budou i nižší ranní minima, která klesnou na 6 až 2 stupně. Odpolední teploty budou stoupat na 12 až 16 stupňů.

V dalších dnech se ale vrátí nízká inverzní oblačnost s mlhami a odpoledními maximy do 15 stupňů.