Mateřská pauza hereček skončila, Slovácké divadlo opět chystá Chicago

  17:10
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti už zná nové tituly pro nadcházející sezonu, která odstartuje na začátku roku. Svým divákům přinese šest představení napříč žánry.

Jednou z inscenací v letošní sezoně Slováckého divadla je Fidlovačka. Na snímku Tereza Novotná a David Macháček. | foto: Marek Malůšek

„Zakládáme si od začátku na tom, aby paleta pro diváky byla co nejširší. Pro nadcházející sezonu bylo jasné, že se v první řadě vrátíme k muzikálu Chicago, jehož zkoušení nám před dvěma lety přerušila těhotenská vlna,“ řekl ředitel divadla Michal Zetel.

Známý americký jazzový muzikál patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander a Fred Ebb. V Uherském Hradišti ho v plánovaném programu museli zrušit, protože čtyři herečky otěhotněly a bylo jasné, že představení neodehrají (viz též Slovácké divadlo hledá náhradu za muzikál Chicago, herečky jsou těhotné). Teď se do divadla vrátily. Premiéra bude v červnu 2019.

Dalším titulem, jehož příběh diváci znají, bude Přelet nad kukaččím hnízdem. Režie kultovního příběhu, který proslavil oscarový snímek Miloše Formana, se ujal bývalý ředitel divadla Igor Stránský.

Novou sezonu zahájí absurdní komedie Dva úplně nazí muži francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho. Příběh vypráví o úspěšném právníkovi a věrném manželovi, který se jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného. Ani jeden z nich situaci nechápe.

K nastudování klasické komedie ruského dramatika Alexandra Nikolajeviče Ostrovského Les si divadelníci pozvou někdejšího šéfa činohry Slezského divadla v Opavě Romana Groszmanna. Premiéra by se měla odehrát v březnu.

Jeden z nových titulů nazkouší také současný ředitel Zetel.

„Je to moje dávná láska a poměrně náročná hra Kosmické jaro, která by měla být protipólem komedií a hudebních titulů, protože tento text je spíše pro divadelní fajnšmekry,“ vysvětlil Zetel.

Kosmické jaro, jež autor Ladislav Smoček napsal v roce 1969, se zatím hrálo v Česku jen dvakrát a vždy v pražském Činoherním klubu. Slovácké divadlo bude první, kdo představení uvede mimo domovskou scénu.

Zájemci si mohou zajistit už teď levnější vstupenky a jistotu lepšího místa prostřednictvím předplatného. Stojí od 780 do 1680 korun.

Autor: