Slavnostní zahájení 30. Kovářského fóra

  11:29
Skupina kovářů z Itálie, kterou povede mistr Roberto Magni, bude tvořit společné dílo pro sbírku hradu Helfštýn. Součástí zahájení bude večer v italském duchu spojený s koncertem skupiny Kieslowski.

(ilustrační snímek) | foto: Tomáš FraitMAFRA

Kovářské trio symbolicky uzavře třetí dekádu Kovářského fóra, díky němuž do hradních sbírek přibylo za uplynulá desetiletí mnoho špičkových kovářských artefaktů. Na oslavu jubilea a počest autorům připravuje správa hradu večer v italském duchu. Během něj bude představen kovářský tým a jím navržené dílo. V hradní restauraci a ve stáncích na II. nádvoří zavoní espresso, víno, sýry a jiné typické produkty z oblasti Toskánska.

Večer završí koncert akustického dua Kieslowski. Výjimečná dvojice sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných a skvěle souznících hlasů.

Kovářské mistry pak budete moci sledovat při práci od neděle 19. srpna do pátku 24. srpna, kdy představí své hotové dílo a Kovářské fórum plynule přejde do největšího setkání kovářů v Evropě.