Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slavnosti pod Radhoštěm navštívily tisíce hostů

  13:24
Od středy 5.7. do neděle 9.7. probíhaly v Rožnově pod Radhoštěm v rámci oslav 750. výročí města Slavnosti pod Radhoštěm. Pětidenní program v městském parku, před bývalým ředitelstvím Tesly i ve Valašském muzeu přírodě shlédly tisíce návštěvníků i obyvatel Rožnova. Divotvorný park, Valašské zkušebny a dětský den a pohádkový les doplnily třídenní Rožnovské slavnosti.

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Přibližně dvě tisícovky návštěvníků Divotvorného parku (středa 5.7.), stovky příznivců rožnovských kapel na Valašských zkušebnách (čtvrtek 6.7.), desítky dětí na akci Kdo si hraje nezlobí (pátek 7.7.) a 494 rodičů s dětmi na pohádkovém lese (pátek 7.7.). Bohatý program a krásné počasí přilákalo na Slavnosti pod Radhoštěm tisíce návštěvníků. Oslavy města pokračovaly od pátku do neděle mezinárodním folklorním festivalem Rožnovské slavnosti 2017, jehož programy v areálu Dřevěné městečko shlédlo 9.940 diváků.

Celkem za období 5. - 9.7. zamířilo na rozhlednu 2.443 hostů. A služeb informačního centra města využilo 2.038 Rožnovanů a návštěvníků města.