Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slavnosti medvědího česneku na Zelňáku

  10:29
Zelný trh v Brně je místem, které žije ovocem a zeleninou, ale také místem, na němž stálý prodej doplňují jednorázové akce v horní části tržiště. Tou nejbližší událostí bude druhý ročník Slavností medvědího česneku v pátek 21.dubna a v sobotu 22.dubna 2017. Medvědí česnek je jednoznačně nejvýznamnější bylinou jarního období na Zelňáku.

Národní přírodní rezervace Mionší - česnek medvědí | foto: František Šulgan

Zájemci o netradiční gastronomii a výjimečnou rostlinu, kterou bezesporu medvědí česnek je, se mohou těšit například na kávu filtrovanou přes listy medvědího česneku, zmrzlinu vyráběnou z této byliny a další speciálně vyráběné pochoutky přímo pro tuto akci.

Vedle ochutnávání a relaxu se lidé na tomto festivalu gastronomie také dozví konkrétní zajímavosti o medvědím česneku – jaké má účinky, co se s ním dá dělat v kuchyni, jak ho uchovávat a jaká jídla se z něj dají připravit. Názorné využití medvědího česneku ukáže kuchařská show foodblogerky Věry „Věrušky“ Strnadové, doplněná zpěvem sboru Gospel Friends.

V sobotu se návštěvníci Zelňáku mohou těšit nejen na povídání o pozitivních vlivech této byliny na zdraví člověka, ale i na výklad o historii Zelného trhu.

Slavnosti proběhnou na Zelném trhu v pátek 21.dubna v čase od 13:00 –18:00 hodin a v sobotu 22. dubna od 8:00 –13:00 hodin.