Slavní youtubeři vystoupí v bohumínském kině již tuto sobotu

  0:08
Teenageři je zbožňují, rodiče nechápavě kroutí hlavou. Řeč je o youtuberech, hvězdách on-line světa. Ty nejlepší z české scény mohou jejich fanoušci vidět naživo v Bohumíně. Vystoupí v sobotu 13. ledna od 18 hodin v sále kina K3.

Veronika Spurná | foto: iDNES.cz

Partička internetových idolů si připravila zábavný pořad nazvaný You show, který bude plný výzev, soutěží, humoru, rozhovorů a hudby. Na akci vystoupí Pjay, Veronika Spurná, Denis TV, Fimlar či Naty Hrychová. Putovní show láká hlavně na interakci mezi vystupujícími a diváky.

„Fenomén youtuberů ovládá on-line svět nejen u nás, ale na celém světě. Rodiče často nechápou, proč jsou tak populární a pochybují o tom, jestli tito lidé vlastně něco umí. Možná pro ně proto bude překvapením, že například Veronika Spurná je mistryní světa ve street dance show formacích a Naty Hrychová zpívala s Annou K při vyhlášení cen Anděl a zahrála si na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě,“ řekl ředitel pořádající městské agentury K3 Karel Balcar.

Ačkoliv se na video kanálu youtube pochopitelně najdou i sporné příspěvky, řada jiných nabízí spoustu užitečného a zábavného obsahu a snaží se posouvat hranice tohoto nového společenského jevu. Podle psychologů mohou být youtubeři idolem, se kterým se teenageři snadno identifikují. Jsou jedni z nich, často také ještě chodí do školy, nevypadají jako hvězdy z módních časopisů a nenutí dětem soudobý ideál krásy. A především, mluví jejich řečí a řeší obdobné problémy.

Všichni obdivovatelé této subkultury se teď mohou pobavit nejen prostřednictvím monitoru, ale přímo v hledišti.

Vstupenky na Youshow jsou v prodeji v pokladně kina, jedna stojí 220 korun.