Na Slapech se v sobotu převrátila plachetnice. Posádka se nezranila

  13:50
Asi 1,3 kilometru od břehu se v sobotu na přehradě Slapy převrátila plachetnice. Na místo vyrazili hasiči, kteří pátrali po posádce. Muž, žena a dítě, kteří v době nehody na lodi cestovali, včas unikli a nezranili se.

„Přibližně 1300 metrů od přehradní hráze došlo k převrácení plachetnice a bylo podezření, že pod vodou zůstali lidé. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče s člunem ze stanice Jílové a dobrovolné hasiče s člunem ze Štěchovic,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Gabriel.

Fotogalerie

O spolupráci byli požádáni také potápěči a letečtí záchranáři z Letiště Václava Havla Praha.

Před příjezdem hasičů svědci nehody loď uvázali a snažili se pomoci s jejím přitažením ke břehu. „Místo zásahu bylo pro hasičskou techniku špatně přístupné. Část jednotky ze stanice Jílové proto rovnou zamířila na slapskou hráz, kde při zásahu na přehradě standardně dávají loď na vodní hladinu,“ řekl Gabriel.

Posádka byla v bezpečí

Při nehodě na lodi plul muž se ženou a malým dítětem. Po příjezdu na místo nebylo zřejmé, zda se v lodi ještě někdo nenachází. Při záchraně hasiči spolupracovali s policií a plavební správou. „Hasiči v oblecích do vody provedli průzkum potopené lodi a zjistili, že uvnitř se už nikdo další nenachází, všichni tři byli bez zranění a v bezpečí,“ dodal Gabriel.

Velitel zásahu proto odvolal modřanské potápěče i vrtulník. Potápěč Policie ČR následně zkontroloval loď, která nehodou nebyla poškozena. Hasiči z ní po otočení vyčerpali vodu a vrátili se na své základny.

Autor: