Silnici na Tanvaldský Špičák opravili po 45 letech, lépe ochrání i chodce

  16:22
Cestou k Tanvaldskému Špičáku už řidiči nebudou riskovat, že si poškodí vůz, v mnohem větším bezpečí budou i chodci. Silničáři otevřeli nově opravený úsek v Albrechticích v Jizerských horách. Oprava 1 398 metrů dlouhé části začala letos v dubnu.

(ilustrační snímek) | foto: Michal Klíma, MAFRA

„Silnice se naposledy dělala v sedmdesátém třetím roce. Za tu dobu byla už v hrozném stavu a byla pro ostudu. Řidičům tam opravdu hrozilo, že si poničí auto. O opravu jsme už velmi stáli a usilovali o ni,“ řekl místostarosta Albrechtic Antonín Kučera.

Náklady kompletní rekonstrukce vyšly Liberecký kraj na více než 9,3 milionu korun. Během opravy bylo mimo jiné zhotoveno nové odvodnění silnice.

Silnice už nebude zejména v zimě, kdy se zúží haldami odhrabaného sněhu, představovat nebezpečí pro chodce. Za novými silničními obrubníky si obec Albrechtice vybudovala zpevněnou plochu.

„Chodci budou ve větším bezpečí. Místo bude také lépe osvětlené,“ zmínil místostarosta Kučera.

Liberecký kraj zahájil letošní poslední výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce krajské silnice. Spravovaným úsekem bude část silnice druhé třídy Dolní Vítkovice – Na Starém Mlýně. Kraj opraví zhruba 1,3 kilometru dlouhý úsek. Také tam bude práce koordinovat s obcí, která zbuduje chodník.

„Práce bychom chtěli dokončit ještě před začátkem zimní sezony, aby v tomto významném turistickém středisku kraje bylo pro návštěvníky o něco bezpečnější,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Liberecký kraj letos již dokončil ze 48 akcí dotovaných z krajského rozpočtu a ze Státního fondu dopravní infrastruktury celkem 26 úseků.

Autor: