Opravu silnice v Hájích firma nezvládla, kraj ji podruhé reklamoval

  6:26
Už podruhé Liberecký kraj reklamuje opravu silnice druhé třídy v Hájích nad Jizerou. Stavba za necelých 22 milionů korun začala v roce 2015. Krajská správa silnic Libereckého kraje uplatnila reklamaci vad v opravovaných úsecích letos v červenci. Následná kontrola ale odhalila další vadu.

Problematické místo na silnici II/292 v Hájích nad Jizerou | foto: Strabag

Firma Strabag proto musí závady na své náklady do května příštího roku odstranit. „Je nepřijatelné, aby opravený úsek silnice prošel opakovanou reklamací a stále nebyl předán v pořádku,“ řekl hejtman Martin Půta.

„Stáli jsme před rozhodnutím, jestli se pustit do opravy okamžitě, ale vzhledem k pokročilému datu jsme se rozhodli počkat na lepší počasí, oprava proběhne na jaře. Nerovnost není nebezpečná,“ zmínil ředitel Krajské správy silnic Jan Růžička.

„V místě propustku došlo z důvodu poklesu podkladních vrstev k proválcování obrusné vrstvy. Reklamaci jsme uznali a odstranění vady zajistíme,“ doplnila mluvčí skupiny Strabag Edita Novotná. 

Kraj reklamoval i jiný úsek

Strabag před třemi lety opravoval havarijní stav sesouvajících se násypových hran silnice k Jizeře. Firma opravila dva propustky, pomocí ocelové sítě také zabezpečila skalní masiv. V celé délce stavby položila nový asfaltový povrch. Opravovaný úsek měřil 908 metrů.

Letos už kraj reklamoval opravený úsek mezi Raspenavou a Krásným Lesem. Problém tam byl podobný jako teď v Hájích. 

„Stavebních akcí, které krajská správa silnic organizuje, jsou desítky, reklamací jsou naproti tomu jednotky případů,“ upozornil hejtman. Podle něj na nedostatky opravených úseků upozorňují zejména starostové. 

„Pokud řidiči na novém úseku zjistí nějaký problém, mohou jej vyfotit a poslat na krajskou správu silnic, vedoucího odboru dopravy, náměstka pro dopravu, případně na hejtmana,“ dodal.

Autor: