Festival světla Signal po roce rozsvítí ulice hlavního města Prahy

  20:34,  aktualizováno  22:03
Oblíbená světelná podívaná v podobě Signal festivalu opět od čtvrtka rozsvítí hlavní město. Letos organizátoři představují díla především českých tvůrců jako jsou Ivan Kafka nebo Michal Škapa, ale i těch zahraničních. Instalací je více než dvacet.

Signal festival, který se uskuteční od čtvrtka 11. do neděle 14. října, přispěje svým dílem i k oslavám stého výročí vzniku Československa. Na třech hlavních trasách v centru Prahy, na Vinohradech a v Karlíně budou světelné, statické, 3D a interaktivní projekce. Program však organizátoři plánují na takzvaných satelitních místech v Dejvicích a na Letné.

S festivalem se letos spojil třeba matador české výtvarné scény Ivan Kafka, který vytvořil minimalistickou instalaci nazvanou O stádnosti / Zjedná stádnost. 

Fotogalerie

Na Ovocném trhu diváky upozorní desítky reflexivních směrových značek na sílu lidské individuality a na druhé straně snadnou zmanipulovatelnost davem.

Svou tvorbu ukáže také švýcarský umělec, který vystupuje pod jménem Zimoun. Ten ve svém projektu lidem ukáže, že jeho instalace vznikla z 216 kusů stejnosměrných motorů, vatových kuliček a kartonových krabic.

Zájemci mohou instalace vidět od 19 do 23 hodin, v galerijní zóně poté až do půlnoci.

Připomeňte si minulý ročník pražského světelného festivalu Signal

Autor: