V šesti obcích Ústeckého kraje se budou v březnu opakovat volby

  10:24
Šest obcí v Ústeckém kraji čekají nové komunální volby. Ve většině z nich se totiž rozpadla zastupitelstva zvolená po říjnovém hlasování a počet jejich členů klesl pod zákonem stanovenou hranici.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Jan Strouhal, MAFRA

 V Hoře Svatého Šebestiána na Chomutovsku a v Újezdečku na Teplicku se však zastupitelé neshodli už na začátku a nedošlo ani k volbě starosty. Obce tak nyní vedou starostové zvolení ještě na minulé volební období.

Obě obce a k tomu Černovice se Všehrdy na Chomutovsku a Lhotka nad Labem u Litoměřic navíc kvůli povolebním komplikacím musí dodržovat rozpočtové provizorium, kdy hradí pouze nejnutnější běžné výdaje obce. 

„Měli jsme v plánu žádat o dotace na rekonstrukci veřejného osvětlení a povrchů vozovek, teď o ně ale žádat nemůžeme a letos se to asi už ani nestihne,“ popsal jednu z komplikací starosta Lhotky Josef Nedorost.

Nové komunální volby se konají pouze v jeden den, 16. března. Tuto středu také uplynul termín pro podávání nových kandidátek v jednotlivých obcích. 

Jediný Skršín na Mostecku, kde se zastupitelstvo rozpadlo až později, má termín voleb stanovený až na 30. března. Obec má také navíc schválený i rozpočet na letošní rok.