Seniorka se na Nový rok ztratila. V chladném počasí ušla šest kilometrů

  15:44
V nedobrovolný novoroční výšlap se změnila procházka osmdesátileté seniorky z Chrudimska. Žena zřejmě ztratila orientaci v prostoru i čase a zmatená ušla v chladném počasí šest kilometrů.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Ženu naposledy viděli její příbuzní doma 31. prosince 15 minut před půlnocí. Tehdy byla ve svém pokoji. Druhý den v 10 hodin dopoledne však byla pryč.

Jelikož se občas neorientuje v čase ani prostoru, padlo podezření, že se dostala oknem ven a nejspíš netuší, kde se nachází.

„Naštěstí doma chybělo zimní oblečení, což zmírnilo obavu, že by mohla být někde silně podchlazená,“ řekla chrudimská policejní mluvčí Eva Maturová. 

Nejdříve seniorku hledali příbuzní sami, ale když se ji několik hodin nedařilo nalézt, obrátili se na policisty v Hlinsku. Do pátrání se krátce před 14. hodinou zapojily hlídky z Hlinska, Chrasti i Skutče.

Jelikož příbuzní penzistky uvedli, že je i přes svůj věk velmi fyzicky zdatná, bylo jasné, že žena mohla dojít i do vzdálenějšího místa.

„Rodina už měla s tuto situací zkušenosti z předchozích dní, kdy babička došla až do pět kilometrů vzdálené vesnice Čertoviny,“ řekla Maturová.

Pomohli proto i starostové okolních obcí, kteří vyhlásili pátraní v místním rozhlase. „Po pár minutách přišla informace, že v půl desáté dopoledne žena procházela obcí Vojtěchov. V půl třetí odpoledne seniorku našli ve Žďárci u Skutče,“ řekla Maturová.

Žena se v pořádku dostala zpět ke své rodině. Nevěděla ale, kde se nachází a byla překvapená z toho, co se kolem ní děje a že ji někdo hledá.

Autor: