Soud zprostil obžaloby babičku, které vypadla vnučka z lanovky

  13:58
Okresní soud v Semilech zprostil obžaloby babičku, které v lednu vypadla z lanovky v Harrachově vnučka a těžce se zranila. Za ublížení na zdraví z nedbalosti hrozilo ženě v krajním případě až roční vězení. Podle soudkyně nebylo prokázáno, že stal trestný čin.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Otakar Grusser

„Obžalovaná byla zproštěna obžaloby,“ sdělila iDNES.cz předsedkyně okresního soudu v Semilech Vladimíra Paroulková. Podle ní nebylo prokázáno, že se stal skutek, pro nějž byla obžalovaná stíhána.

Státní zástupce i obžalovaná si nechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolají.

Babičce hrozil až jeden rok ve vězení za ublížení na zdraví z nedbalosti. 

„Výsledky vyšetřování ukázaly, že nedošlo k pochybení obsluhy nebo provozovatele lanové dráhy,“ uvedla před časem Silvie Sochorová z Okresního státního zastupitelství v Semilech.

Šestiletá dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky letos 5. ledna dopoledne.

Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se jako svědek policii sám přihlásil.

Další pád dítěte skončil bez zranění

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z jedenácti metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela.

„Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to drážní inspekce,“ řekla již dříve mluvčí policie Ivana Baláková.

Autor: