Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sedmý ročník opavského Dne Země už klepe na dveře

  10:48
Jako vždy, svůj zájem o životní prostředí a environmentální výchovu přijdou v neděli 23. dubna od 13 do 18 hodin do Janáčkových sadů a na náměstí Osvoboditelů (parčík vedle Dolního náměstí) vyjádřit desítky organizací. Právě v tu dobu se totiž uskuteční oslava Dne Země v Opavě. V případě nepříznivého počasí se akce přesune o týden dál.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Návštěvníci se mohou těšit na stanoviště opavských mateřských, základních, ale i některých středních škol. Chybět nebudou ani Středisko volného času Opava, Technické služby Opava, Lesy České republiky a mnoho dalších, zvláště neziskových organizací. Bude přichystán bohatý program na podiu i stanovištích a spousta zábavných, ale i vzdělávacích aktivit, takže návštěvníky neminou soutěže, kvízy, dílničky, workshopy, hry i pohybové aktivity.

Organizace spojených národů vyhlásila letošní rok jako Mezinárodní rok udržitelného cestovního ruchu pro rozvoj, takže i tímto tématem budou některá stanoviště inspirována.

Kromě samotné oslavy Dne Země se uskuteční tradičně řada dalších doprovodných akcí. Ve stručnosti uveďme Den Země v muzeu s přednáškou o ekologii a vážkách, dále komentovanou prohlídku arboreta, přednášku o světě mechorostů, promítání filmů z festivalu Ekofilm, exkurzi na třídící linku odpadu, vítání ptačího zpěvu, dílničku dětského Lesního klubu Zvonek, cyklovýlet kaňonem Moravice, exkurzi do čistírny odpadních vod nebo za obojživelníky do raduňského mokřadu.