Sedmiletý rybář házel s úlovky o zem, pak je vracel zpátky do vody

  16:32
Českobudějovičtí strážnici vyjížděli k rybníku na okraji města, kde chytal ryby sedmiletý chlapec. Zřejmě neměl rybářský lístek a navíc s rybami házel o zem a pak je vracel zpět do vody. Případ bude mít dohru na magistrátním oddělení sociálně právní ochrany dětí.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Petr Záleský, MF DNES

Minulý týden ve středu volala na městskou policii žena, která si všimla podivného jednání chlapce u Mladohaklovského rybníka u sídliště Máj. Rybník je chovný a navíc leží v Přírodní rezervaci Vrbenské rybníky, kde je zákaz rybolovu.

„Svědkyně si všimla, že prutem vylovil několik ryb. Házel s nimi o zem a pak je vracel zpět do rybníka,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Když její kolegové přijeli na místo, spatřili chlapce v mokrém oblečení s taškou a rybářským prutem. Když je uviděl, lekl se a vše odhodil do blízkého rákosí.

Sedmiletý hoch pak strážníkům řekl jméno, ale nevěděl adresu bydliště. Pamatoval si však cestu domů.

„Tam ho strážnici dovedli a předali pětadvacetileté matce s tím, že případ bude mít dohru se sociálními pracovníky z oddělení sociálně právní ochrany na budějovickém magistrátu,“ doplnila Školková.

Podle Tomáše Kepra z Českého rybářského svazu je podobný případ spíše raritou.

„Dětské povolenky vydáváme po splnění testu klidně sedmiletým rybářům. Průkaz pro mladistvé stojí méně peněz než pro dospělé, ale funguje stejně, děti tak mohou lovit na dva pruty. Častěji než s dětským pytlačením se setkáváme s případy, kdy dospělý loví s dítětem, které však rybolovu nevěnuje pozornost, a rodič tak chytá na čtyři pruty,“ popsal Kepr.

Mladohaklovský rybník leží u sídliště Máj.

Mladohaklovský rybník leží u sídliště Máj.

Autoři: