VIDEO: Strážníci rozmluvili ženě skok z mostu. Třeba je řešení, řekli jí

  14:42
Žena postávající za zábradlím mostu zaměstnala o víkendu znojemské strážníky. Video, které zveřejnili, zachycuje, jak krátkým rozhovorem nešťastnici přiměli, aby nebezpečné místo opustila.

K mostu v Přímětické ulici ve Znojmě přivolal strážníky v sobotu dopoledne telefonát na tísňovou linku. Žena ve středních letech stála za zábradlím mostu a zdálo se, že se chystá skočit dolů.

„Jeden ze strážníků se s ní pokoušel navázat komunikaci. Druhý si mezitím přivázal lano ke své taktické vestě a konec lana připnul k zábradlí, kdyby bylo potřeba zakročit,“ přiblížil manažer prevence kriminality znojemské městské policie Petr Hladký.

„Nedívejte se dolů, dívejte se na nás,“ vyzývali strážníci ženu s upozorněním, aby si kvůli mokru dala pozor na uklouznutí.

„Nechcete jít tady na druhou stranu, že bychom si promluvili? Promluvíme si a pak uvidíme, třeba je nějaké řešení. Jsme tady kvůli vám, pro vás. Tak si s námi popovídejte, všechno se dá vždycky vyřešit,“ domlouvali strážníci ženě, která se jim svěřila, že má zdravotní i rodinné potíže.

Po chvíli přece jen přelezla zábradlí a nechala se převézt do nemocnice.

Znojemští strážníci letos zasahovali u podobných případů už několikrát, poprvé za několik let to však bylo u zmíněného mostu v Přímětické ulici. Lidé uvažující o sebevraždě si většinou vybírají železniční viadukt nad Dyjí.

„Navíc po velmi dlouhé době byla sebevrahem žena,“ podotkl Hladký s tím, že znojemští strážníci byli v roce 2014 pro podobné situace vyškoleni.

Autor: