Muž se snažil oběsit na zastávce ve Zlíně, odřízl jej řidič autobusu

  13:18
O sebevraždu na zastávce MHD se pokusil muž ve Zlíně. Život mu zachránil řidič přijíždějícího autobusu a žena, jež se chystala na zastávce nastoupit.

Dramatická událost se odehrála ve Zlíně na zastávce MHD Morýsovy domy. | foto: Google Street View

Dramatická situace se odehrála v pondělí po půl deváté večer na zastávce Morýsovy domy. Žena přicházela k zastávce a všimla si muže, který byl za hrdlo zavěšen na označníku. Hned začala mávat na právě přijíždějící autobus linky 31 do Jaroslavic.

„Řidič reagoval okamžitě. Vystoupil z autobusu, bleskově zhodnotil situaci, potom skočil do vozu pro nůž, aby s ním přeřezal látku bavlněného trička, ze kterého si nešťastník zhotovil oprátku. Bezvládné tělo kleslo na chodník. Řidič pak rychle uvolnil látku, která byla utažena kolem mužova krku,“ vylíčil mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Řidič také ihned telefonicky přivolal lékařskou pomoc. Do záchrany bezvládného, ale ještě žijícího muže se před příjezdem sanitky a policejní hlídky zapojil rovněž řidič dalšího autobusu MHD, který jel do vozovny a zastavil u Morýsových domů o pár minut později.

„Naši řidiči se na linkách setkávají s různými neočekávanými událostmi, kolapsy cestujících i dopravními nehodami, při kterých občas poskytují první pomoc. Záchranu při pokusu o oběšení na označníku zastávky však evidujeme poprvé,“ poznamenal hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Dramatická událost se odehrála ve Zlíně na zastávce MHD Morýsovy domy.

Dramatická událost se odehrála ve Zlíně na zastávce MHD Morýsovy domy.

Autor: