Sázkové kanceláře favorizují v prezidentských volbách Zemana

  9:00
V lednu 2018 nás čekají volby prezidenta a bookmakeři sázkových kanceláří opět favorizují Miloše Zemana. V létě přitom dávali větší šance bývalému předsedovi Akademie věd ČR Jiřímu Drahošovi, nyní se ale situace obrátila. Zvolení textaře a podnikatele Miroslava Horáčka sázkové kanceláře věří oproti červenci znatelně méně. Údaje vyplývají z vyjádření sázkových kanceláří a jejich vypsaných kurzů.

sázková kancelář | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Kurz na vítězství Miloše Zemana klesl zhruba ma 1,4:1, naopak u Drahoše se zvýšil na 3:1. Nejvíce tiketů jde stále na Zemana, sázky na něj začaly v poslední době přibývat a také bookmakeři jeho kurz snížili. Na Horáčka si lidé nyní mohou vsadit v kurzu 7,5:1 až 8,5:1. Další kandidáti už mají kurzy výrazně nižší.

Podle mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéty Světlíkové klesl v poslední době kurz na vítězství Miloše Zemana díky vývoji na politické scéně a zejména díky faktu, že zdravotní stav pana prezidenta se zdá být v posledním měsíci výrazně lepší. Podle jejích slov na to bookmakeři reagovali snížením kurzu, který ještě dál klesl s nárůstem objemu sázek na Zemanovo znovuzvolení.

I sázkaři Tipsportu věří ve vítězství Miloše Zemana. V této sázkové kanceláři doposud přijali na vítězství Zemana sázky ve výši šesti milionů, na Drahoše za dva miliony a na Horáčka za milion korun. Podle slov mluvčího firmy Jiřího Hadravy se zdá, že ostatní kandidáti jsou bez šancí. Mluvit se podle něj začalo u o Martinu Stropnickém, ale kurz na něj spadl z 8:1 na 30:1.

U Fortuny zatím šlo 43 procent sázek na Zemanovo vítězství, 33 procent na Drahoše a zhruba desetina na Horáčka. Podle mluvčího Fortuny Petra Šraina navíc Zemanovu pozici v posledním týdnu posílil volební úspěch stran, jejichž voliči do jisté míry vytvářejí průsečík s jeho vlastními příznivci.

I u Sazkabetu ovlivnily snížení kurzu na Zemana sněmovní volby a zejména pak složitá situace při volebním vyjednávání. Mluvčí Sazky Václav Friedmann uvedl, že sestavení vlády bude pravděpodobně trvat delší dobu, během které bude docházet ke zviditelnění současného prezidenta jako důležité figury v tomto procesu. Navíc si myslí, že to, že hnutí ANO oznámilo, že do prezidentských voleb nebude vysílat vlastního kandidáta, může být chápáno jako nepřímá podpora Miloše Zemana.

Kromě oficiálních kandidátů si ale můžete vsadit i na jiná známá jména. Fortuna například nabízí kurz 9999:1 na to, že na Hradě usedne lobbista Marek Dalík, a to i přesto, že pětileté funkční období se kryje s pětiletým trestem, který si má odsedět v ruzyňské věznici za případ související s nákupem obrněnců Pandur. Vsadit si ale můžete také na úspěch Karla Gotta, Jaromíra Jágra nebo Marka Ebena.