Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S výstavbou cyklostezky z Pardubic do Dražkovic pomůže dotace

  10:18
Část cesty z Pardubic do Chrudimi bude pro cyklisty brzy o něco bezpečnější. Město totiž získalo dotaci na realizaci první etapy této trasy, tedy z Pardubic do Dražkovic.
(ilustrační foto)

(ilustrační foto) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Z městského rozpočtu tak na její výstavbu půjde zhruba 2,5 milionu korun. Navrhovaná stavba je řešena jako sdružená stezka pro chodce a cyklisty a je součástí souboru staveb, jejichž záměrem je umožnit bezpečnější spojení těchto dvou měst.

„Tato cyklostezka je pro nás prioritou, i proto jsme na její výstavbu vyčlenili z městského rozpočtu částku 7,1 milionů korun, což byla předpokládaná cena stavby. Navíc se nám podařilo získat dotaci, která činí zhruba 2 miliony korun. Vzhledem k tomu, že celkové náklady stavby podle vysoutěžené ceny nepřesáhnou 4,5 milionu korun, městský rozpočet bude tato stavba stát nakonec jen zhruba 2,5 milionu korun,“ podotýká k úspěšné žádosti o dotaci náměstek primátora Jan Řehounek, který je za dotační politiku zodpovědný.

První etapa navrhované stezky bude začínat u stávajícího sjezdu do areálu MARO s.r.o. v Pardubicích a končit u výjezdové komunikace od areálu čerpací stanice pohonných hmot na severním okraji Dražkovic.

„Před zahájením hlavních stavebních prací budou provedeny nutné úpravy k ochraně stávajících inženýrských sítí. Tyto úpravy budou prováděny bez přerušení provozu sítí,“ dodává ke stavbě cyklostezky náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková s tím, že délka plánované trasy v první etapě je zhruba 0,6 kilometrů. Cíle budování cyklostezky v tomto úseku jsou jasné – bezpečnější a plynulejší jízda.

S výstavbou první etapy stezky do Chrudimi by se mělo začít v srpnu a trvat by měla až do listopadu letošního roku.