Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S přispěním kraje 41 obcí zakoupí pro své hasiče nová auta a cisternové stříkačky

  6:02
Přidělení dotací 41 obcím na nákup nové zásahové požární techniky v celkové výši 13,1 milionu korun projednala Rada Zlínského kraje. Z podaných žádostí bylo celkově podpořeno zakoupení 37 zásahových dopravních automobilů a 4 cisternových automobilových stříkaček.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luboš Kratochvíl, iDNES.cz

U schválených žádostí činí v případě dopravních automobilů dotace státu 450 tisíc korun a dotace kraje 300 tisíc korun, zatímco u cisternových automobilových stříkaček je dotace státu ve výši 2,5 milionu korun a v případě kraje jde o 500 tisíc korun.

„Nová požární technika, kterou budou moci obce svým jednotkám sborů dobrovolných hasičů díky těmto penězům pořídit, významně zvýší akceschopnost těchto jednotek, sníží se dojezdové časy k zásahům a zvýší se bezpečnost hasičů při přepravě na místo.

Velkým přínosem bude také úspora nákladů za údržbu a opravy stávající požární techniky, která je v mnoha případech již značně zastaralá,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Co se týká nákupu automobilové cisternové stříkačky, podpořeny byly Bánov, Chropyně, Pozlovice a Vlčnov.

V případě nákupu dopravních automobilů jsou mezi podpořenými například Brumov-Bylnice, Buchlovice, Koryčany, Kvasice, Luhačovice, Nedakonice, Ratiboř, Záříčí nebo Zašová.