Riskantní odbočení kamionu vyšetřuje kriminálka, řidiči hrozí až osm let

  15:16
Až osm let vězení hrozí řidiči kamionu, který u Rychnova u Jablonce nad Nisou odbočil přes dvojitou plnou čáru z pravého pruhu vlevo a ohrozil tak řidiče, který jel v levém pruhu ve stejném směru za ním. Policistům už se ozval i šofér tohoto vozu, který pohotovou kličkou zabránil střetu.

Velmi nebezpečný manévr, který mohl skončit tragédií, provedl u Rychnova u Jablonce nad Nisou řidič polského kamionu. Přes dvojitou plnou čáru odbočil z pravého pruhu vlevo a ohrozil tak řidiče, který jel v levém pruhu ve stejném směru za ním. | foto: Josef Lonner

Kvůli závažnosti případu si případ od dopravních policistů převzali kriminalisté z Jablonce nad Nisou. 

„Ti již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání úmyslného trestného činu obecné ohrožení,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Pachateli hrozí až na osm let vězení.

„Policisté děkují za spolupráci všem svědkům, kteří se jim na základě zveřejněné výzvy přihlásili,“ přiblížila Sochorová. 

Řekla, že policisté už hovořili i s řidičem osobního auta, které odbočující kamion nejvíce hrozil.

Co šofér, který bleskově zareagoval, vypověděl, ale mluvčí kvůli pokračujícímu vyšetřování případu, neuvedla.

Nebezpečná situace se odehrála v úterý v půl šesté večer. Podle videozáznamu z palubní kamery jel kamion s polskou poznávací značkou od Rádelského mlýna směrem na Jablonec nad Nisou.

Řidič kamionu chtěl odbočit na Rychnov u Jablonce nad Nisou z pravého jízdního pruhu doleva, přejel levý jízdní pruh ve stejném směru a také dvojitou čáru a pokračoval dál na Rychnov.

Předjíždění s kamionem před přejezdem potrestají úředníci, řidič neznámý

Při tomto manévru ale ohrozil osobní auto, které jelo v levém pruhu ve stejném směru. Řidič osobního vozu však stihl pohotově zareagovat, udělal „myšku“ a jen těsně se vešel mezi odbočující kamion a protijedoucí auto. 

Na základě výpovědi svědků však policisté zjistili, že řidič s nákladním vozidlem nejel po silnici ve směru od Prahy delší dobu, ale vyjížděl na ni nájezdem od Rychnova, kam se zase vracel.

„Jel tedy z Rychnova do Rychnova. Kriminalisté nadále celou věc prověřují a zjišťují totožnost řidiče nákladního vozidla,“ dodala Sochorová.

Autor: